Cortegiul președintelui ucrainean, Petro Poroșenco a lovit în plină viteză un pensionar care a dorit să traverseze strada. Despre accident invormează pe pagina sa te Facebook activistul Serghey Orlov, citat de lenta.ru.
„Bătrânul a încercat să traverseze strada chiar dacă era un semn al agentului de poliție care interzicea acest lucru. În scurt timp s-a trezit lovit de automobil.” a scris Orlov. Acesta mai adaugă că bătrânul e în viață, dar a fost transportat la spital.
Aceeași sursă transmite că accidentul a avut loc marți, 6 martie la ora 11:45. Automobilul care a lovit pensionarul a rămas la locul accidentului. În urma accidentului mașina a suferit deteriorări. Celelalte mașini au continuat circulația. Medicii au stabilit traume medii la pensionar. În urma expertizei s-a stabilit că automobilul circula cu vitază de 80 km/h.
Sursă video: censor.net