VIDEO Reținere cu mascați la Bălți

EnglishFrançaisРусский

Ofițerii Direcției investigații „Nord” și cei de urmărire penală ai INI, în comun cu procurorii PCCOCS și cu suportul mascaților din cadrul BPDS „Fulger” , anunță reținerea unui bărbat pentru șantajarea unei victime cu întoarcerea unei datorii inventate de peste 40000 de lei.

Urmare a amenințărilor sistematice a victimei de către bănuitul cu vârsta de 33 de ani din Sângerei, bărbatul șantajat i-a adus acestuia suma de 30.000 lei, în preajma Primăriei din Bălți. Așa cum bărbatul șantajat a depus o plângere împotriva bănuitului, forțele de ordine l-au reținut la fața locului, iar la solicitarea procurorilor, judecătorul de instrucție a dispus aplicarea arestului preventiv, pentru continuarea obiectivă a investigațiilor.

Menționăm, anterior bănuitul a fost judecat și pentru alte fapte de șantaj. Investigațiile penale continuă, timp în care persoana beneficiază de prezumția nevinovăției, potrivit legii.

Total
0
Shares
 
Total
0
Share