În cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Raional Orhei, cu votul a 24 de consilieri, au fost eliberați din funcție președintele raionului, Vasile Adașan, și vicepreședinții Mihail Paciu, Veaceslav Căpățînă și Natalia Răilean.
Un membru PAS a renunțat la mandatul său de consilier în Consiliul Municipal Orhei
Tot astăzi, cu votul a 25 de consilieri, Valentin Uncu a fost ales în funcția de președinte al raionului Orhei.



