Președintele PSRM, deputatul Igor Dodon, anunță că a avut o întrevedere cu ambasadorul agreat, dar încă neacreditat, al Federației Ruse în Republica Moldova, Oleg Ozerov, iar în cadrul discuțiilor a fost abordată inclusiv participarea delegației socialiștilor la Forumul Economic Internațional de la Sankt Petersburg.
„Am avut o întrevedere cu Ambasadorul Extraordinar și Plenipotențiar al Federației Ruse în Republica Moldova, Oleg Ozerov.
Am făcut un schimb de opinii privind situația politică și social-economică din țara noastră și din regiune, precum și despre starea actuală a relațiilor moldo-ruse”, a declarat Igor Dodon.
Liderul PSRM a precizat că „o atenție deosebită” în cadrul întrevederii a fost acordată celui de-al 29-lea Forum Economic Internațional de la Sankt Petersburg, care se va desfășura în perioada 3–6 iunie.
„Delegația PSRM va participa, în mod tradițional, la forum și va avea o serie de întrevederi în cadrul acestuia”, a mai declarat Igor Dodon.



