Patru bărbați au fost reținuți în Chișinău cu substanțe interzise și dispozitive pentru consum

În timpul patrulărilor în municipiul Chișinău, polițiștii Secției Asigurare Ordine Publică INSP au depistat mai multe persoane care dețineau droguri și dispozitive pentru consum, informează Poliția.

  • La intersecția Paris–Suceava, un bărbat de 28 de ani avea asupra sa PVP („sare”) și un dispozitiv artizanal pentru consum.
  • Pe strada Lech Kaczynski, un bărbat de 39 de ani a fost prins cu PVP și un dispozitiv pentru consum.
  • La intersecția Nicolae Testemițanu, un bărbat de 36 de ani avea mai multe pachețele cu PVP și Ecstasy.
  • În zona A. Pușkin – Ștefan cel Mare și Sfânt, un bărbat de 42 de ani deținea substanță vegetală.

Toți cei patru bărbați au fost escortați la inspectorat pentru documentare. Poliția anunță că acțiunile de prevenire și combatere a consumului și traficului de droguri vor continua.

Total
0
Shares
Total
0
Share