Acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R6, în apropierea satului Mihailovca.
Ulterior, doi șoferi au ignorat restricțiile impuse pe traseu și au încercat să circule prin fumul dens, iar mașinile lor, un Renault și o Toyota, s-au tamponat.
Ambii șoferi și doi pasageri au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Șoferul autocamionului nu a avut de suferit.
Temporar, circulația pe traseu a fost blocată. Instituțiile abilitate înlătură consecințele incendiului și documentează circumstanțele producerii accidentului rutier.



