(video) Virgiliu Postolachi înscrie golul victoriei în minutul 92 pentru PSG contra celor de la Atletico Madrid

Fotbalistul moldovean Virgiliu Postolachi, a înscris primul gol pentru PSG, sport moldova, fmf, pavel ciobanu

Atacantul originar din Republica Moldova, Virgiliu Postolachi a marcat din nou pentru echipa mare a celor de la Paris Saint-Germain. Golul atacantului nostru a făcut ca PSG să obțină victoria în fața celor de la Atletico Madrid cu scorul de 3-2.

Echipa pregătită de Thomas Tuchel a mai marcat prin Cristopher Nkunku și Moussa Diaby, iar pentru madrileni a marcat Victor Mollejo și un autogol al fundașului francez Antoine Bernede.

Meciul s-a desfășurat în cadrul Cupei Campionilor. Turneu ce are loc în perioada de pauză dintre campionatele interne.