Motociclist decedat după ce s-a izbit cu vehiculul într-un copac la Etulia. Doi pasageri au fost răniți

Motociclist decedat după ce s-a izbit cu vehiculul într-un copac la Etulia. Doi pasageri au fost răniți
EnglishFrançaisРусский

Un bărbat de 43 de ani și-a pierdut viața în urma unui grav accident rutier produs duminică seara, în jurul orei 18:20, în satul Etulia, raionul Vulcănești.

Potrivit informațiilor preliminare ale Poliției, bărbatul conducea o motocicletă neînmatriculată și avea doi pasageri. La intrarea într-o curbă, acesta a pierdut controlul asupra vehiculului și s-a izbit de un copac aflat pe acostament.

În urma impactului, motociclistul a suferit traumatisme grave și a decedat ulterior în secția de terapie intensivă. Cei doi pasageri au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Poliția a inițiat un proces penal și continuă cercetările pentru a stabili toate circumstanțele producerii accidentului.

Total
0
Shares
 
Total
0
Share