Sportivii moldoveni au obținut două medalii de argint și patru de bronz la Campionatul European de lupte la brâu, scrie Moldpres.md

Potrivit Ministerului Educației și Cercetării, pe treapta a doua a podiumului de premiere, la competiția continentală desfășurată în orașul Baku, Azerbaidjan, au urcat Victor Bolohan (+76 kg) și Liviu Maluda (+100 kg). Două medalii de bronz au fost cucerite de Igor Beșleagă, una la stil liber și alta la proba clasică. De asemenea, medaliile de bronz au fost obținute și de Vitalie Colioglo (68 kg) si Olga Moldovan (66 kg).

În clasamentul general, Republica Moldova s-a clasat pe locul III, din cele 18 țări participante.