Dorin Recean, premierul Republicii Moldova, a indicat șefilor Agențiilor de stat să nu-și mai piardă timpul la ședințele Guvernului, iar de azi înainte să vină doar cine sunt invitați.
👉 Abonează-te la știrile Telegraph pe Google News, Telegram și Facebook!
Astfel, premierul Maiei Sandu a pus capăt ședințelor în ”format lărgit”, anunțate anterior de către premierul demisionat Natalia Gavrilița.
Natalia Gavrilița, în debutul ședinței din 7 decembrie 2022, a anunțat că se revine la formatul extins al ședințelor, lucru care nu s-a mai întâmplat de la începutul pandemiei de COVID-19.
Astfel, la ședința săptămânală a Cabinetului de miniștri urmau să participe și reprezentanți ai instituțiilor subordonate Guvernului și ministerelor, ai instituțiilor autonome și societății civile.
loading...
Comments are closed.