Moldova-Franța, Meci de Fotbal, scorul 1-2

Poza devenită virală pe internet după meciul de fotbal de ieri, 14 noiembrie 2019, Franța – Moldova din cadrul preliminariilor Campionatului European 2020, pe Stade de France (Saint-Denis).

Un moldovean care se afla în tribune, s-a fotografiat ținând în mână o pancartă cu mesajul: „Moldova, dacă câștigi, mă însor!” Poza a devenit virală pe internet.

Selecţionata de fotbal a Moldovei a întâlnit-o pe naţionala Franţei, într-un meci din grupa H în cadrul preliminariilor pentru EURO 2020.

Primul gol al partidei a fost marcat de selecţionata Moldovei în minutul 9.

Cu regret, naţionala Franţei a reuşit să egaleze, abia în minutul 35.

După ce prima repriză s-a încheiat cu scor egal 1:1, Franţa a reuşit să marcheze în minutul 78 al reprizei a doua, scorul devenind 2:1.

Meciul s-a încheiat cu victoria echipei franceze, scor 2:1, însă a fost o partidă în care Moldova a luptat onorabil.

Echipa Moldovei se află în coada clasamentului din grupă, neavând niciun meci câştigat. Selecţionata Franţei este însă liderul acestei grupe.