Doi polițiști de patrulare au fost răniți grav după ce au fost loviți de un automobil pe traseul R6, în satul Grigorăuca, raionul Sîngerei.
Potrivit Poliției Naționale, accidentul s-a produs cu puțin timp în urmă. Cei doi agenți de patrulare activau pe traseu și se aflau pe acostament în momentul impactului, în afara autospecialei de serviciu, care era staționată regulamentar și avea semnalele luminoase conectate.
Polițiștii au fost loviți de un automobil de model Volkswagen, condus de un bărbat.
„Starea ambilor colegi este extrem de gravă, fiind transportați la spital”, a anunțat Poliția.
La fața locului se desfășoară acțiuni pentru stabilirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului.



